تبلیغات شما اینجا طراحی سایت خرید فالوور
بستن تبلیغات [X]
دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

امروزه استفاده از دستگاه حضور و غیاب جزء نیاز اصلی شرکت های بزرگ و کوچک برای نظم بخشیدن و سرعت در کارها شده است. در این مقاله به معرفی سیستم های تشخیص هویت که مهمترین آنها بیومتریک است می پردازیم،همچنین چند تعریف تکنولوژی بیومتریک را نیز با هم مرور می کنیم که مهم ترین های تکنولوژی بیومتریک، اثر انگشت، عینبیه چشم، چهره و…است؛اما به دلیل این که سیستم اثرانگشت از اهمیت بالایی برخوردار است، بیشترین تمرکز در معرفی این سیستم بر روی تشخیص اثر انگشتان است.

علم بیومتریک اساسا به معنای علمی برای اندازه گیری و آنالیزم اندام بدن، جهت تشخیص هویت فرد می باشد.اثر انگشت به دلیل این که برای هر شخص منحصربه ‌فرد است و با گذشت زمان هیچ گونه تغییری نمی‌کند، در میان سیستم‌های بیومتریک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در واقع سیستم بیومتریک یعنی بیشتر کردن امنیت ارائه شده که می تواند به صورت باورنکردنی در زمان استفاده و در محیط کاری مفید باشد.پایانه های بیومتریک از تکنولوژی پیشترفته برای اسکن اثر انگشت استفاده می کنند که امروزه با استفاده از این تکنولوژی سیستم حضور وغیاب،دقت کنترل حضور کارکنان را افزایش دهید.

به صورت ساده تر شما می توانید از سرقت زمان وسوء استفاده در حضور کارکنان جلوگیری کنید.همچنین شما می توانید تمام حضور و غیاب و رفت و آمد کارکنان خود را ساده ترو دقیق تر کنترل کنید.

از دیرباز انسان برای بقا، نیاز به تشخیص دوست از دشمن داشته است و تشخیص هویت برای وی امری حیاتی بوده و هست، لذا امروزه سعی در مکانیزه سازی سیستم های شناسایی یا تشخیص هویت شده است. این پیشرفت ها دلیل بر نیاز جامعه و جهان است».نیازی که پیشرفت در آن باعث کاهش تخلفات، افزایش امنیت، تسریع در امور روزمره و … شده است. امروزه جهت شناسایی جرم و جنایتکار، از روال شناسایی اثر انگشت و چهره‌ نگاری استفاده می ‌شده که امروزه سیستم های مکانیزه‌ جدید تری ایجاد شده است.

دسته اول این سیستم ها معمولاً چیزی است که شما به همراه خود دارید و می‌ توان گفت سند هویت شماست، مانند: کارتهای هوشمند، کارتهای مغناطیسی، کلید، پاسپورت، شناسنامه و … این اشیاء دارای نواقصی هستند همچون: گم شدن، عدم همراه بودن شخص، فرسوده شدن و جعل شدن

دومین نوع سیستم های شناسایی دانش نام دارد، یعنی چیزی که شما بخاطر می‌سپارید مانند: پسورد و پین کد. البته این سری نیز دارای نواقصی هستند مانند: فراموش کردن و لو رفتن پسورد شخصی

دسته سوم سیستم های مبتنی بر بیومتریک است. این سیستم ها از خصیصه‌های فیزیولوژیکی و رفتاری انسان جهت شناسایی استفاده می‌کنند. این روش دیگر معایب روش های قبل را ندارد و امنیت و دقت را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است.
سیستم های حضور بیومتریک برروی تصویر برداری چند بعدی تاکید دارد.برای این کار از سیستم های چند متغیره استفاده می کند.

مزایای استفاده از سیستم های بیومتریک چیست؟

در این قسمت نگاهی می اندازیم به دلایل استفاده از سیستم بیومتریک که مزایایی از جمله:
-تصویر برداری های چند شاخه که موثر تر از اسکن های ساده است.
-ادغام با نرم افزارهای موجود در رابطه با حضور و غیاب
-افزایش امنیت در محل کار
-جلوگیری از سوء استفاده از حضور کارکنان در مجموعه
-آسان بودن استفاده از دستگاه های حضور وغیاب
-نصب در مکان های مختلف
طریقه کارکرد سیستم های بیومتریک چگونه است؟

اگر بخواهیم یک تصویر ساده از کارکرد این سیستم ها ارائه بدهیم باید ابتدا مراحل ثبت اطلاعات هویت شخص را بازبشناسیم که به روش زیر انجام می شود:

الف)گرفتن اثرانگشت
ب)ذخیره اثرانگشت اسکن شده و رمز گذاری مشخصه های بیومتریک هر شخص
ج)مقایسه اثر انگشت شخص با اثر انگشت ثبت شده و تایید یا رد آن:: برچسب ها : دستگاه حضور و غیاب , حضور و غیاب , بیومتریک ,
ن : پارس تردد
ت : چهارشنبه 22 شهريور 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)