تبلیغات شما اینجا طراحی سایت خرید فالوور حرف اخر
بستن تبلیغات [X]
دستگاه حضور و غیاب پارس تردد

یکی از مواردی که در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب باید به آن دقت شود انتخاب نوع سیستمی است که متناسب با شرکت یا سازمان شما باشد. امروز در این بخش از وب سایت پارس تردد قصد داریم ابتدا با انواع سیستم های حضور و غیاب آشنا شویم و توضیح دهیم که هر نوع از دستگاه ها چه قابلیت هایی دارد.

در چند سال گدشته دستگاه های حضور و غیاب در بین سازمان ها جایگاه خوبی را پیدا کرده اند و تقریبا تو اکثر شرکت ها این نیاز حس شده است که با خرید یک دستگاه هم در زمان صرفه جویی می شود و هم یک نظم یکپارچه ای برقرار می شود.

اما چه دستگاهی با چه قابلیت هایی را انتخاب کنیم؟
اگر قصد خرید را دارید این مسئله ی مهمی است که چه دستگاهی با چه آپشن هایی را تهیه کنیم. در این قسمت می خواهیم با انواع سیستم های حضور غیاب و قابلیت های هریک بیشتر آشنا شویم.

دستگاه حضور و غیاب پانچی
این مدل دستگاه جزء اولین مدل هایی می باشد که وارد بازار شد و نحوه کارکرد آن به این شکل بود که یک کارت مخصوص ورود خروج هر کارمند بود و در هر بار تردد ساعت آن شخص روی کارت ثبت می شد.این مدل به ندرت در بازار دیده می شود و از قدیمی ترین مدل ها به شمار می رود.

دستگاه حضور و غیاب کارتی
بعد از دستگاه های پانچی سری جدیدتری از دستگاه حضور غیاب وارد شد که نحوه عملکرد آن به این شکل بود که هر شخص یک کارت مخصوص داشت که در زمان تردد مانند دستگاه های پوز می کشید و در نهایت از دستگاه تخلیه اطلاعات انجام می شد و از طریق نرم افزاری که روی سیستم نصب می شد عملیات محاسبه انجام می دادند.
البته در مدل های متنوعی از جمله دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس، بارکدی و کارتی مغناطیسی عرضه شد و از معایب دستگاه های کارتی این بود که امکان تقلب در بین افراد وجود داشت و بعضی از کارمندان کارت خود را به شخصی که زودتر وارد مجموعه می شد می دادند تا تردد آن ها را نیز ثبت کند.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی
با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و خطاهایی که در دستگاه حضور و غیاب کارتی دیده شد سری جدیدتری از سیستم های حضور و غیاب وارد بازار شد که تردد پرسنل را از طریق اثر انگشت افراد ثبت می کند و نحوه ی عملکرد آن بدین شکل است که ابتدا برای تعریف هر انگشت روی سنسور دستگاه سه بار قرار داده می شود و بعد از آن پرسنل در زمان ورد و خروج خود یکبار انگشت خود را روی سنسور می گذارند و تردد آن ها ثبت می شود.
با آمدن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی امکان تقلب و خطا به شدت کاهش پیدا کرد. البته این نوع از دستگاه ها دارای مدل های مختلفی می باشند که در بعضی از آن ها امکان تعریف کارت و اثرانگشت به صورت همزمان وجود دارد.
نکته ای که در این بخش گفتن آن را لازم میبینیم این است که ما دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را به یک محیط کارگاهی که کار آن ها با دست انجام می شود توصیه نمی کنیم. زیرا معمولا در این محیط ها بعد از مدتی اثر انگشت افراد از بین می رود و امکان تردد را کمی سخت می کند.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
یکی از جدید ترین و بی درد سرترین سیستم هایی که امروزه در بحث کنترل تردد پرسنل به شما پیشنهاد می دهیم، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است. مدل های متنوعی از این سیستم ها برای مکان های امنیتی و حتی نظامی استفاده می شود و در صد خطا را به حد زیادی کاهش داده است.
کارکرد آن به این شکل است که ابتدا چهره ی فرد روی دستگاه تعریف می شود و در زمان ورود و خروج، افراد جلوی دستگاه مکث کرده و در کمتر یک ثانیه خیره شدن به دستگاه تردد آن ها ثبت می شود.دقت این سنسور ها معمولا بالا می باشد به این گونه که اگر آقایان ریش بذارند یا خانم ها آرایش کرده باشند در زمان تردد اهمیتی ندارد.
البته دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به صورت ترکیبی با اثر انگشت و کارت نیز موجود می باشد. پیشنهاد ما به مجموعه هایی که با دست سر کار دارند این مدل می باشد تا بدون تماس به راحتی بتوانند تردد خود را ثبت کنند.
در صورتی که هر سوالی در خصوص دستگاه حضور و غیاب و انواع آن داشتید در این بخش مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.:: برچسب ها : دستگاه حضور و غیاب , دستگاه حضور و غیاب کارتی , دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی , دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ,
ن : پارس تردد
ت : سه شنبه 2 آبان 1396

امروز از وب سایت دستگاه حضور و غیاب پارس تردد در خدمت شما هستیم تا با موضوع قفل ها در تلفن همراه بیشتر آشنا شویم.در دنیای امروز استفاده از گوشی موبایل به نحوی شده که جزء نیاز های اصلی هر یک از افراد جامعه است. همان طور که در اطرافیان خود می بینید تقریبا هر فرد بالغی حتی اگر هیچ سوادی هم نداشته باشد یک گوشی موبایل را دارد.

در ابتدا این گوشی ها در ابعاد بزرگ و برای برقراری ارتباط بین مردم استفاده می شد و رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و گذشت زمان گوشی های بزرگ و محدود جای خود را به گوشی هایی در سایز های کوچک و کارایی بالاتر دادند.
با توجه به این موضوع که گوشی ها کارایی بالاتری رو پیدا کردند و اطلاعات محرمانه تری را می توان ذخیره کرد به مرور زمان این نیاز حس شد که برای امنیت این اطلاعات نوعی قفل لازم هست تا سطح دسترسی را محدود کند. امروز در این مقاله با ما همراه باشید تا با مراحل گوناگون این قفل ها و مشکلات آن ها بیشتر آشنا شویم.
در ابتدا بازکردن قفل گوشی‌ها به راحتی انجام می‌گرفت و شخص با فشار دادن دو کلید، به راحتی می‌توانست قفل گوشی را باز کند و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند اما همان طور که گفتیم اکنون گوشی‌ها و سطح دسترسی شان پیچیده‌تر شده‌اند. امینت گوشی ها دیگر از طریق اثر انگشت و سیستم تشخیص چهره حالا دیگر عادی شده است.
کمپانی اپل اویل در سری های اولیه گوشی های خود روش لغزشی را برای باز کردن قفل ها استفاده می کرد. ولی سطح امنیت این قفل با توجه روشی که استیو جابز مدیر عامل قبلی شرکت اپل معرفی کرد برای جلوگیری از باز شدن گوشی به طور تصادفی در هنگام جابجایی در داخل جیب عنوان کرد.
بعد از اپل سیستم عامل اندروید روش جدیدی ارائه کرد که به روش Pattern معروف است و عملکرد آن به این شکل است که یک الگوی 3 × 3 را به عنوان رمز عبور خود ایجاد کنند.
اما راه حل الگو یا Pattern اندروید خیلی هم مطمئن نیست. با توجه به مطالعاتی که انجام شده است نشان داده است که چگونه یک الگوی قفل اندروید به راحتی قابل فهمیدن است، آن هم نه توسط کارهای پیچیده و هک کردن، بلکه توسط کسی که دست کاربر را نگاه می‌کند و به سادگی این الگو را حفظ کند و یا با توجه به اثر انگشتی که روی ال سی دی گوشی باقی می ماند می توان به راحتی فهمید که کاربر از چه الگویی استفاده کرده است.

محققان آمریکایی طی یک تحقیق انجام شده این دیدگاه را منتشر کردند که نشان می‌دهد چگونه یک بیننده عادی می‌تواند با مشاهده ار یک فاصله حدود 1.5 تا 2 متری، یک الگو را حفظ کرده و آن را به راحتی به خاطر بسپارد.

بعد از تحقیق بالا همین شرایط مشابه با یک کد شش رقمی ساده فراهم شد که حدس و بخاطر سپردنش بسیار سخت تر بود و تنها یکی از 10 نفری که در زمان زدن کد مشاهده کردن قادر به باز کردن گوشی بودند.
با توجه به تحقیقات انجام شده روش الگو بیشتر برای مغز انسان به یاد ماندنی است، زیرا مغز عاشق الگوها و اشکال است و الگو ها خیلی بهتر در ذهن می مانند.پس در نتیجه الگوها قطعا کمتر از رمزهای عبور امن هستند.
طبق آمار انجام شده تنها 11 درصد قادر به شناسایی یک رمز عبور شش رقمی پس از یک بار مشاهده و 27 درصد پس از دومین مشاهده بودند.
راه حلی که می توان برای امنیت گفت این است که کاربرانی که حساسیت بیشتری راجع به امنیت گوشی خود دارند باید به ناچار از رمز عبور شش رقمی استفاده کنند. هر چند که روش pattern ساده‌تر ولی روش قفل گذاری رمز عبور کمی زمان گیر تر و آزاردهنده است.

اما شرکت های بزرگ تلفن همراه در این زمینه در حال پیش روی به سمت روش‌ های غیر از رمز عبور و الگویی مانند سیستم تشخیص چهره است که این سیستم در دستگاه حضور و غیاب نیز جایگاه خوبی پیدا کرده است.
همچنین سیستم های قفل گذاری اثر انگشت نیز در این روز ها جایگاه خوبی پیدا کرده و کاربران می توانند به راحتی و با گذاشتن انگشت خود روی سنسور مورد نظر قفل گوشی خود را باز کنند ولی همان گونه که در بعضی از محصولات دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی این امکان خطا بخاطر کیفیت پایین این سنسور ها وجود دارد، در تلفن همراه نیز این اشتباه وجود دارد.:: برچسب ها : گوشی موبایل , سیستم تشخیص چهره , اثر انگشت , رمز عبور , pattern ,
ن : پارس تردد
ت : يکشنبه 16 مهر 1396


در دهه های قبل تر برای کنترل ورود خروج پرسنل بجای استفاده از دستگاه حضور و غیاب این امر به صورت دستی در دفتر حضور و غیاب انجام می شد و مشکلات فراوانی مثل عدم دقت در محاسبه ی تردد پرسنل، تقلب برخی کارکنان و… وجود داشت که با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن سیستم های حضور و غیاب ، امروزه اکثر سازمان ها از نرم افزار حضور و غیاب استفاده می کنند.

در دنیای امروز با استفاده هر چه بیشتر از سیستم های كامپیوتری در امور مختلف اداری ، نقش نرم‌افزار مناسب و بهینه در این سیستم ها بسیار ضروری بوده و در این بین سیستم های كنترل كاركرد از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند . با در نظر گرفتن اهمیت كنترل تردد و محاسبه دقیق كاركرد پرسنل و نیازهای جدیدتر مدیریت و دسترسی سریع به اطلاعات، سیستم حضور و غیاب به گونه ای طراحی گردیده تا بتواند جوابگوی نیازهای پرسنلی سازمان باشد. پارامترهای كاركرد كاركنان شامل : میزان كاركرد ، غیبت ، مرخصی ، مأموریت و اضافه ‌كاری و… می باشد كه توسط سیستم حضور و غیاب ثبت ومحاسبه می گردد .

سامانه حضور و غیاب که شامل دستگاه و نرم افزار حضور و غیاب می شود عبارت است از سیستمی که به مجموعه های مختلف امکان مدیریت زمان بندی و بهره وری از نیروهای انسانی خود را می دهد. مدل های مختلف مربوط به این دستگاه بر اساس نیاز های سازمانی شرکت های گوناگون، شامل ویزگی های متنوعی است که بر اساس نوع تقاضای هر مجموعه، می تواند ترکیبی از فاکتورهای مورد توجه منابع نیروی انسانی بوده و در نتیجه خروجی قابل قبول را ارائه دهد.

برای کنترل تردد کارمندان یک شرکت یا سازمان باید زمان رفت و آمد آن ها را بررسی و زیر نظر داشت و این کار دشوار و زمان گیر است ، در نتیجه نیاز به نرم افزاری می باشد که در محیط کاری ، ساعت حضور و غیاب در آن ثبت شود تا بتوان توسط آن فیش حقوقی کارکنان را تعیین کرد.

نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب موجب می شود که نظارت و مدیریت پرسنل به نحو درست و دقیقی انجام شده و از کم کاری های احتمالی کاسته شود درضمن این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آن ها ضایع نشده و کلیه تردد ها ها طبق قوانین و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت گیرد. با اتوماسیون کردن حضور و غیاب در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل مرخصی ها، مأموریت ها، اضافه‌کاری، شیفت ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل ثبت شده و قابل بازیابی است.

همان طور که مطالعه کردید شما با خرید یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و نرم افزار حضور و غیاب نه تنها در هزینه های خود بابت دقت بالای محاسبات و کوچکترین دقایق صرفه جویی می کنید بلکه انرژی و زمان کمتری را صرف این امر می کنید و تقلب را به صفر می رسانید و جای هیچ صحبتی برای پرسنلتان با قی نمی ماند.:: برچسب ها : نرم افزار حضور و غیاب , سیستم حضور و غیاب , دستگاه حضور و غیاب , حضور و غیاب ,
ن : پارس تردد
ت : دوشنبه 3 مهر 1396

امروز با موضوعی ارزشمند از وب سایت دستگاه حضور و غیاب پارس تردد در خدمت شما هستیم تا با فواید استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب و همچنین توجیه اقصادی آن در یک سازمان یا شرکت آشنا شویم.

پیش از این اکثر مدیران برای کنترل ورود و خروج پرسنل و نحوه محاسبات حقوق کارمندان زمان و انژی زیادی را صرف این کار می کردند.در این مقاله قصد داریم قبل از این که شما در کسب و کار خودتان هزینه ای را صرف این کار کنید، تصویر روشنی از هر آنچه که نیاز دارید در مورد این سیستم‌ها بدانید را به شما ارائه دهیم و با توجه به الویت ها سیستم مورد نیاز حضور و غیاب خود را تهیه کنید.

1- کاهش تقلب در زمان تردد

زمانی که یک مدیر در یک شرکت متوجه شود تقلب در حضور و غیاب در بیشتر محیط‌های کاری اتفاق می افتد شاید کمی غافلگیر شود. در روش‌های دیگر مدیریت تردد ، این امکان به وضوح وجود دارد که برخی از کارمندان دست به تهیه مستندات ساختگی و تقلبی حضور و غیاب بزنند، مثلا فرض کنید یک کارمند 2 ساعت خارج از مجموعه کار شخصی دارد و بدون این که خروج خود را ثبت کند مرخصی می رود، که این یک مشکل بزرگ و دراز مدت برای کسب و کارهای می باشد که به مشتریان خود باید خدمات ارائه دهد و همه ی اعتبار افزایش فروش به تعهد آنها بستگی دارد، چرا که این گونه تقلب‌ها ضمن کاهش اعتبار کسب و کار باعث نارضایتی مشتریان نیز می شود.

درضمن اگر یک سیستم حضور و غیاب کارتی را انتخاب کرده باشید کارکنان به راحتی می‌توانند آن‌ها را به دیگران بدهند تا به جا همدیگر در زمان ورود و خروج تردد ثبت کنند ولی اگر یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را خریده باشید بر اساس بیومتریک که کمک چشمگیری به یک سازمان می‌کند،کدام کارمند می‌تواند اثر انگشت خود را با دیگران به اشتراک بگذارد؟

2- کاهش خطا در حقوق و دستمزد

یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی‌های یک نرم‌افزار حضور و غیاب، امکان پیگیری ساعات کاری بر اساس کارکنان است.در واقع نرم ‌افزار باید ق÷ابلیت ثبت ساعات کاری کارکنان در مأموریت ، مرخصی یا تردد فراموش شده را به صورت دستی داشته باشد. همچنین باید قابلیت پرداخت حقوق‌ها از طریق نرم افزار حقوق و دستمزد، امکان محاسبه روزهای تعطیل، ساعت‌های کاری مقرر و مرخصی و ماموریت را داشته باشد. با این شکل از اتوماسیون داده‌ها، منابع لازم برای محاسبه حقوق و دستمزد کاهش می‌یابد و خطاهای دفتری مثل وارد کردن اشتباه اطلاعات کاملاً از بین می‌روند، که این ویژگی در واقع تضمین کننده حداکثر منافع برای شرکت می باشد.

3- داده‌های واقعی زمان تردد

در درجه اول، یک نرم‌افزار حضور و غیاب مطلوب باید امکان ثبت زمان ورود و خروج کارکنان را به صورت الکترونیکی از راه‌های مختلف تأمین کند. از جمله این راه‌ها می‌شود به ثبت الکترونیکی ساعت و وضعیت اتصال رایانه یا دستگاه‌های همراه کارکنان به اینترنت سازمان، اشاره کرد.

سازمان‌ها برای مدیریت آسان‌تر کارکنان خود باید بدانند چه فردی کار می‌کند، چه کسی کار نمی‌کند، چه کسی تا دیروقت کار می‌کند و کدام کارمند تظاهر به اضافه کاری می‌کند. مدیران یک سازمان برای دانستن این‌ها نیاز به اطلاعات واقعی زمان حضور و غیاب کارکنان خود دارند.

به همین خاطر است که نیاز به یک نرم‌افزار حضور و غیاب احساس می‌شود؛ نرم‌افزاری که بتواند از زمان واقعی تردد کارکنان اطلاعات دقیقی ارائه دهد. اطلاعاتی که بدون از دست رفتن وقت به‌روزرسانی شوند و همیشه آخرین نسخه آن‌ها به منظور تأیید یا هر امر دیگری در اختیار مدیران باشد.

4- مقرون به صرفه بودن

سیستم ‌های حضور و غیاب بیومتریک به عنوان یک ابزار مقرون به صرفه در نظر گرفته می‌شوند چرا که برای مثال یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی در مقایسه با یک سیستم معمولی مبتنی بر RFID ارزان‌تر تمام ‌می‌شود. گروهی از کارشناسان معتقدند که کسب و کارها با استفاده از یک نرم‌افزار حضور و غیاب بیومتریک خودکار می‌توانند تقریبا 5 تا 8 درصد از هزینه‌های حقوق و دستمزد خود را کاهش دهند.:: برچسب ها : نرم افزار حضور و غیاب , فواید دستگاه حضور و غیاب , دستگاه حضور و غیاب , حضور و غیاب ,
ن : پارس تردد
ت : شنبه 1 مهر 1396

امروزه استفاده از دستگاه حضور و غیاب جزء نیاز اصلی شرکت های بزرگ و کوچک برای نظم بخشیدن و سرعت در کارها شده است. در این مقاله به معرفی سیستم های تشخیص هویت که مهمترین آنها بیومتریک است می پردازیم،همچنین چند تعریف تکنولوژی بیومتریک را نیز با هم مرور می کنیم که مهم ترین های تکنولوژی بیومتریک، اثر انگشت، عینبیه چشم، چهره و…است؛اما به دلیل این که سیستم اثرانگشت از اهمیت بالایی برخوردار است، بیشترین تمرکز در معرفی این سیستم بر روی تشخیص اثر انگشتان است.

علم بیومتریک اساسا به معنای علمی برای اندازه گیری و آنالیزم اندام بدن، جهت تشخیص هویت فرد می باشد.اثر انگشت به دلیل این که برای هر شخص منحصربه ‌فرد است و با گذشت زمان هیچ گونه تغییری نمی‌کند، در میان سیستم‌های بیومتریک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در واقع سیستم بیومتریک یعنی بیشتر کردن امنیت ارائه شده که می تواند به صورت باورنکردنی در زمان استفاده و در محیط کاری مفید باشد.پایانه های بیومتریک از تکنولوژی پیشترفته برای اسکن اثر انگشت استفاده می کنند که امروزه با استفاده از این تکنولوژی سیستم حضور وغیاب،دقت کنترل حضور کارکنان را افزایش دهید.

به صورت ساده تر شما می توانید از سرقت زمان وسوء استفاده در حضور کارکنان جلوگیری کنید.همچنین شما می توانید تمام حضور و غیاب و رفت و آمد کارکنان خود را ساده ترو دقیق تر کنترل کنید.

از دیرباز انسان برای بقا، نیاز به تشخیص دوست از دشمن داشته است و تشخیص هویت برای وی امری حیاتی بوده و هست، لذا امروزه سعی در مکانیزه سازی سیستم های شناسایی یا تشخیص هویت شده است. این پیشرفت ها دلیل بر نیاز جامعه و جهان است».نیازی که پیشرفت در آن باعث کاهش تخلفات، افزایش امنیت، تسریع در امور روزمره و … شده است. امروزه جهت شناسایی جرم و جنایتکار، از روال شناسایی اثر انگشت و چهره‌ نگاری استفاده می ‌شده که امروزه سیستم های مکانیزه‌ جدید تری ایجاد شده است.

دسته اول این سیستم ها معمولاً چیزی است که شما به همراه خود دارید و می‌ توان گفت سند هویت شماست، مانند: کارتهای هوشمند، کارتهای مغناطیسی، کلید، پاسپورت، شناسنامه و … این اشیاء دارای نواقصی هستند همچون: گم شدن، عدم همراه بودن شخص، فرسوده شدن و جعل شدن

دومین نوع سیستم های شناسایی دانش نام دارد، یعنی چیزی که شما بخاطر می‌سپارید مانند: پسورد و پین کد. البته این سری نیز دارای نواقصی هستند مانند: فراموش کردن و لو رفتن پسورد شخصی

دسته سوم سیستم های مبتنی بر بیومتریک است. این سیستم ها از خصیصه‌های فیزیولوژیکی و رفتاری انسان جهت شناسایی استفاده می‌کنند. این روش دیگر معایب روش های قبل را ندارد و امنیت و دقت را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است.
سیستم های حضور بیومتریک برروی تصویر برداری چند بعدی تاکید دارد.برای این کار از سیستم های چند متغیره استفاده می کند.

مزایای استفاده از سیستم های بیومتریک چیست؟

در این قسمت نگاهی می اندازیم به دلایل استفاده از سیستم بیومتریک که مزایایی از جمله:
-تصویر برداری های چند شاخه که موثر تر از اسکن های ساده است.
-ادغام با نرم افزارهای موجود در رابطه با حضور و غیاب
-افزایش امنیت در محل کار
-جلوگیری از سوء استفاده از حضور کارکنان در مجموعه
-آسان بودن استفاده از دستگاه های حضور وغیاب
-نصب در مکان های مختلف
طریقه کارکرد سیستم های بیومتریک چگونه است؟

اگر بخواهیم یک تصویر ساده از کارکرد این سیستم ها ارائه بدهیم باید ابتدا مراحل ثبت اطلاعات هویت شخص را بازبشناسیم که به روش زیر انجام می شود:

الف)گرفتن اثرانگشت
ب)ذخیره اثرانگشت اسکن شده و رمز گذاری مشخصه های بیومتریک هر شخص
ج)مقایسه اثر انگشت شخص با اثر انگشت ثبت شده و تایید یا رد آن:: برچسب ها : دستگاه حضور و غیاب , حضور و غیاب , بیومتریک ,
ن : پارس تردد
ت : چهارشنبه 22 شهريور 1396

امروز با مقاله ای دیگر از وب سایت دستگاه حضور و غیاب پارس تردد در خدمت شما هستیم تا با اسکنر های اثر انگشنی و نحوه ی عملکرد آن در دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی بیشتر آشنا شویم.شاید برایتان سوال پیش بیاید چرا اثرانگشت؟هیچ امنیتی کامل نیست؛ قفل ها می توانند شکسته شوند و امنیت می تواند به راحتی از بین برود و دیر یا زود پسورد های آنلاین می توانند حدس زده شوند.پس ما چطور می توانیم از چیزهایی که برای ما اهمیت دارند محافظت کنیم؟

یک راه اسکن اثر انگشت، قرنیه، اسکن شبکیه، اسکن چهره و همین طور اطلاعات شخصی دیگر که همه این ها باعث می شود جعل اطلاعات سخت شود. اگر در گذشته نه چندان دور اثر انگشت افراد گرفته می شد حتما به خاطر جرمی بود که به آن متهم شده بودند اما امروزه افراد کاملا بی گناه برای افزایش امنیت خود اقدام به این کار می کنند و شما می توانید از این اسکن برای کنترل یا افزایش امنیت محل کار خود استفاده کنید.

چرا اثر انگشت منحصر به فرد است؟

دلیل داشتن اثر انگشت برای هر شخص بسیار واضح است. در واقع اثر انگشت باعث می شود انگشتان ما برای گرفتن اشیاء چسبناک تر باشند و این باعث افزایش اصطحکاک بین دست ما با اشیاء می شود.

شما حتی قبل از تولد اثر انگشت داریم و این اثر تا آخر عمر با شما باقی می ماند

اثر انگشت درست مانند یک امضاء منحصر به فرداست. همین منحصر به فردی اثر انگشتان شماست که آن را تبدیل به بهترین روش برای ثبت اطلاعات بیومتریک شما می کند. اثرانگشت از طریق یک فرآیند تصادفی با توجه به کد در DNA شما پیشرفت می کند. از آن جا که محیط زیست در شرایط رحم اثر دارد حتی اثر انگشتان دوقولاها هم اندکی متفاوت است.

ثبت و ذخیره سازی:

فرض کنید شما مدیر یک بانک مهم کشوری یا رئیس یک شرکت امنیتی هستید و می خواهید یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را جایی در شرکت که کارمندان هرروز از آن جا می گذرند نصب کنید اما به نطر شما این دستگاه چگونه کار می کند؟ در این گونه سیستم ها دو مرحله جداگانه وجود دارد.ابتدا شما باید اثر انگشتان خود را در دستگاه حضور غیاب ثبت کنید(طبق آموزش هایی که افراد به شما می دهند)در هنگام ثبت اطلاعات اثر انگشت هر فرد اسکن می شود سپس تجزیه و تحلیل می شود و سپس در یک فرم کد شده در یک پایگاه داده امن ذخیره می شود. به طور معمول کمتر از نیم ثانیه این ثبت اثر انگشتان به طول می انجامد و در ادامه این مرحله دوم است که به صورت تایید از اطلاعات عمل می کند و هرکس که مایل به استفاده از دستگاه است باید ابتدا اثر انگشتان خود را ثبت کند.

چگونه اسکنر اثر انگشت کار می کند؟

هنگامی که اثر انگشت برای کنترل دسترسی به ساختمان ها و سیستم های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد، باید روش های پیچیده تر مورد استفاده قرار گیرد: یک کامپیوتر باید سطح انگشت خود را به سرعت اسکن کند و سپس نمایش اسکن شده را به کد تبدیل می کند. یک اسکنر اپتیک با درخشش نور روشن بر روی اثر انگشت مانند یک عکس دیجیتال عمل می کند.:: برچسب ها : دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی , دستگاه حضور و غیاب , اسکن اثر انگشت ,
ن : پارس تردد
ت : چهارشنبه 22 شهريور 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)