تبلیغات شما اینجا قیمت سرور پرینتر اچ پی راهنمای خرید ویدئو پروژکتور اچ پی سرور سرور اچ پی سوئیچ شبکه سیسکو سوئیچ سیسکو یو پی اس فاراتل دوربین مداربسته سامسونگ دوربین مداربسته هایک ویژن دوربین مداربسته داهوا قیمت موبایل قیمت انواع گوشی قیمت گوشی پایین ترین قیمت گوشی بهترین گوشی برای موزیک بهترین گوشی برای سلفی بهترین گوشی برای بازی راهنمای خرید تلویزیون راهنمای خرید موبایل راهنمای خرید گوشی قیمت انواع تبلت قیمت تبلت لپ تاپ قیمت قیمت لپ تاپ قیمت لپ تاپ ایسوس سری x قیمت لپ تاپ ایسوس سری N قیمت لپ تاپ ایسوس سری v قیمت لپ تاپ ایسوس سری U قیمت لپ تاپ ایسوس سری K555 افزایش ورودی گوگل تور آنتالیا خیریه ها بک لینک آژانس دیجیتال مارکتینگ مرکز خیریه
بستن تبلیغات [X]
دستگاه حضور و غیاب پارس تردد

امروز با موضوعی ارزشمند از وب سایت دستگاه حضور و غیاب پارس تردد در خدمت شما هستیم تا با فواید استفاده از نرم افزار و دستگاه حضور و غیاب و همچنین توجیه اقصادی آن در یک سازمان یا شرکت آشنا شویم.

پیش از این اکثر مدیران برای کنترل ورود و خروج پرسنل و نحوه محاسبات حقوق کارمندان زمان و انژی زیادی را صرف این کار می کردند.در این مقاله قصد داریم قبل از این که شما در کسب و کار خودتان هزینه ای را صرف این کار کنید، تصویر روشنی از هر آنچه که نیاز دارید در مورد این سیستم‌ها بدانید را به شما ارائه دهیم و با توجه به الویت ها سیستم مورد نیاز حضور و غیاب خود را تهیه کنید.

1- کاهش تقلب در زمان تردد

زمانی که یک مدیر در یک شرکت متوجه شود تقلب در حضور و غیاب در بیشتر محیط‌های کاری اتفاق می افتد شاید کمی غافلگیر شود. در روش‌های دیگر مدیریت تردد ، این امکان به وضوح وجود دارد که برخی از کارمندان دست به تهیه مستندات ساختگی و تقلبی حضور و غیاب بزنند، مثلا فرض کنید یک کارمند 2 ساعت خارج از مجموعه کار شخصی دارد و بدون این که خروج خود را ثبت کند مرخصی می رود، که این یک مشکل بزرگ و دراز مدت برای کسب و کارهای می باشد که به مشتریان خود باید خدمات ارائه دهد و همه ی اعتبار افزایش فروش به تعهد آنها بستگی دارد، چرا که این گونه تقلب‌ها ضمن کاهش اعتبار کسب و کار باعث نارضایتی مشتریان نیز می شود.

درضمن اگر یک سیستم حضور و غیاب کارتی را انتخاب کرده باشید کارکنان به راحتی می‌توانند آن‌ها را به دیگران بدهند تا به جا همدیگر در زمان ورود و خروج تردد ثبت کنند ولی اگر یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را خریده باشید بر اساس بیومتریک که کمک چشمگیری به یک سازمان می‌کند،کدام کارمند می‌تواند اثر انگشت خود را با دیگران به اشتراک بگذارد؟

2- کاهش خطا در حقوق و دستمزد

یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی‌های یک نرم‌افزار حضور و غیاب، امکان پیگیری ساعات کاری بر اساس کارکنان است.در واقع نرم ‌افزار باید ق÷ابلیت ثبت ساعات کاری کارکنان در مأموریت ، مرخصی یا تردد فراموش شده را به صورت دستی داشته باشد. همچنین باید قابلیت پرداخت حقوق‌ها از طریق نرم افزار حقوق و دستمزد، امکان محاسبه روزهای تعطیل، ساعت‌های کاری مقرر و مرخصی و ماموریت را داشته باشد. با این شکل از اتوماسیون داده‌ها، منابع لازم برای محاسبه حقوق و دستمزد کاهش می‌یابد و خطاهای دفتری مثل وارد کردن اشتباه اطلاعات کاملاً از بین می‌روند، که این ویژگی در واقع تضمین کننده حداکثر منافع برای شرکت می باشد.

3- داده‌های واقعی زمان تردد

در درجه اول، یک نرم‌افزار حضور و غیاب مطلوب باید امکان ثبت زمان ورود و خروج کارکنان را به صورت الکترونیکی از راه‌های مختلف تأمین کند. از جمله این راه‌ها می‌شود به ثبت الکترونیکی ساعت و وضعیت اتصال رایانه یا دستگاه‌های همراه کارکنان به اینترنت سازمان، اشاره کرد.

سازمان‌ها برای مدیریت آسان‌تر کارکنان خود باید بدانند چه فردی کار می‌کند، چه کسی کار نمی‌کند، چه کسی تا دیروقت کار می‌کند و کدام کارمند تظاهر به اضافه کاری می‌کند. مدیران یک سازمان برای دانستن این‌ها نیاز به اطلاعات واقعی زمان حضور و غیاب کارکنان خود دارند.

به همین خاطر است که نیاز به یک نرم‌افزار حضور و غیاب احساس می‌شود؛ نرم‌افزاری که بتواند از زمان واقعی تردد کارکنان اطلاعات دقیقی ارائه دهد. اطلاعاتی که بدون از دست رفتن وقت به‌روزرسانی شوند و همیشه آخرین نسخه آن‌ها به منظور تأیید یا هر امر دیگری در اختیار مدیران باشد.

4- مقرون به صرفه بودن

سیستم ‌های حضور و غیاب بیومتریک به عنوان یک ابزار مقرون به صرفه در نظر گرفته می‌شوند چرا که برای مثال یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی در مقایسه با یک سیستم معمولی مبتنی بر RFID ارزان‌تر تمام ‌می‌شود. گروهی از کارشناسان معتقدند که کسب و کارها با استفاده از یک نرم‌افزار حضور و غیاب بیومتریک خودکار می‌توانند تقریبا 5 تا 8 درصد از هزینه‌های حقوق و دستمزد خود را کاهش دهند.



:: برچسب ها : نرم افزار حضور و غیاب , فواید دستگاه حضور و غیاب , دستگاه حضور و غیاب , حضور و غیاب ,
ن : پارس تردد
ت : شنبه 1 مهر 1396

امروزه استفاده از دستگاه حضور و غیاب جزء نیاز اصلی شرکت های بزرگ و کوچک برای نظم بخشیدن و سرعت در کارها شده است. در این مقاله به معرفی سیستم های تشخیص هویت که مهمترین آنها بیومتریک است می پردازیم،همچنین چند تعریف تکنولوژی بیومتریک را نیز با هم مرور می کنیم که مهم ترین های تکنولوژی بیومتریک، اثر انگشت، عینبیه چشم، چهره و…است؛اما به دلیل این که سیستم اثرانگشت از اهمیت بالایی برخوردار است، بیشترین تمرکز در معرفی این سیستم بر روی تشخیص اثر انگشتان است.

علم بیومتریک اساسا به معنای علمی برای اندازه گیری و آنالیزم اندام بدن، جهت تشخیص هویت فرد می باشد.اثر انگشت به دلیل این که برای هر شخص منحصربه ‌فرد است و با گذشت زمان هیچ گونه تغییری نمی‌کند، در میان سیستم‌های بیومتریک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در واقع سیستم بیومتریک یعنی بیشتر کردن امنیت ارائه شده که می تواند به صورت باورنکردنی در زمان استفاده و در محیط کاری مفید باشد.پایانه های بیومتریک از تکنولوژی پیشترفته برای اسکن اثر انگشت استفاده می کنند که امروزه با استفاده از این تکنولوژی سیستم حضور وغیاب،دقت کنترل حضور کارکنان را افزایش دهید.

به صورت ساده تر شما می توانید از سرقت زمان وسوء استفاده در حضور کارکنان جلوگیری کنید.همچنین شما می توانید تمام حضور و غیاب و رفت و آمد کارکنان خود را ساده ترو دقیق تر کنترل کنید.

از دیرباز انسان برای بقا، نیاز به تشخیص دوست از دشمن داشته است و تشخیص هویت برای وی امری حیاتی بوده و هست، لذا امروزه سعی در مکانیزه سازی سیستم های شناسایی یا تشخیص هویت شده است. این پیشرفت ها دلیل بر نیاز جامعه و جهان است».نیازی که پیشرفت در آن باعث کاهش تخلفات، افزایش امنیت، تسریع در امور روزمره و … شده است. امروزه جهت شناسایی جرم و جنایتکار، از روال شناسایی اثر انگشت و چهره‌ نگاری استفاده می ‌شده که امروزه سیستم های مکانیزه‌ جدید تری ایجاد شده است.

دسته اول این سیستم ها معمولاً چیزی است که شما به همراه خود دارید و می‌ توان گفت سند هویت شماست، مانند: کارتهای هوشمند، کارتهای مغناطیسی، کلید، پاسپورت، شناسنامه و … این اشیاء دارای نواقصی هستند همچون: گم شدن، عدم همراه بودن شخص، فرسوده شدن و جعل شدن

دومین نوع سیستم های شناسایی دانش نام دارد، یعنی چیزی که شما بخاطر می‌سپارید مانند: پسورد و پین کد. البته این سری نیز دارای نواقصی هستند مانند: فراموش کردن و لو رفتن پسورد شخصی

دسته سوم سیستم های مبتنی بر بیومتریک است. این سیستم ها از خصیصه‌های فیزیولوژیکی و رفتاری انسان جهت شناسایی استفاده می‌کنند. این روش دیگر معایب روش های قبل را ندارد و امنیت و دقت را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است.
سیستم های حضور بیومتریک برروی تصویر برداری چند بعدی تاکید دارد.برای این کار از سیستم های چند متغیره استفاده می کند.

مزایای استفاده از سیستم های بیومتریک چیست؟

در این قسمت نگاهی می اندازیم به دلایل استفاده از سیستم بیومتریک که مزایایی از جمله:
-تصویر برداری های چند شاخه که موثر تر از اسکن های ساده است.
-ادغام با نرم افزارهای موجود در رابطه با حضور و غیاب
-افزایش امنیت در محل کار
-جلوگیری از سوء استفاده از حضور کارکنان در مجموعه
-آسان بودن استفاده از دستگاه های حضور وغیاب
-نصب در مکان های مختلف
طریقه کارکرد سیستم های بیومتریک چگونه است؟

اگر بخواهیم یک تصویر ساده از کارکرد این سیستم ها ارائه بدهیم باید ابتدا مراحل ثبت اطلاعات هویت شخص را بازبشناسیم که به روش زیر انجام می شود:

الف)گرفتن اثرانگشت
ب)ذخیره اثرانگشت اسکن شده و رمز گذاری مشخصه های بیومتریک هر شخص
ج)مقایسه اثر انگشت شخص با اثر انگشت ثبت شده و تایید یا رد آن



:: برچسب ها : دستگاه حضور و غیاب , حضور و غیاب , بیومتریک ,
ن : پارس تردد
ت : چهارشنبه 22 شهريور 1396

امروز با مقاله ای دیگر از وب سایت دستگاه حضور و غیاب پارس تردد در خدمت شما هستیم تا با اسکنر های اثر انگشنی و نحوه ی عملکرد آن در دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی بیشتر آشنا شویم.شاید برایتان سوال پیش بیاید چرا اثرانگشت؟هیچ امنیتی کامل نیست؛ قفل ها می توانند شکسته شوند و امنیت می تواند به راحتی از بین برود و دیر یا زود پسورد های آنلاین می توانند حدس زده شوند.پس ما چطور می توانیم از چیزهایی که برای ما اهمیت دارند محافظت کنیم؟

یک راه اسکن اثر انگشت، قرنیه، اسکن شبکیه، اسکن چهره و همین طور اطلاعات شخصی دیگر که همه این ها باعث می شود جعل اطلاعات سخت شود. اگر در گذشته نه چندان دور اثر انگشت افراد گرفته می شد حتما به خاطر جرمی بود که به آن متهم شده بودند اما امروزه افراد کاملا بی گناه برای افزایش امنیت خود اقدام به این کار می کنند و شما می توانید از این اسکن برای کنترل یا افزایش امنیت محل کار خود استفاده کنید.

چرا اثر انگشت منحصر به فرد است؟

دلیل داشتن اثر انگشت برای هر شخص بسیار واضح است. در واقع اثر انگشت باعث می شود انگشتان ما برای گرفتن اشیاء چسبناک تر باشند و این باعث افزایش اصطحکاک بین دست ما با اشیاء می شود.

شما حتی قبل از تولد اثر انگشت داریم و این اثر تا آخر عمر با شما باقی می ماند

اثر انگشت درست مانند یک امضاء منحصر به فرداست. همین منحصر به فردی اثر انگشتان شماست که آن را تبدیل به بهترین روش برای ثبت اطلاعات بیومتریک شما می کند. اثرانگشت از طریق یک فرآیند تصادفی با توجه به کد در DNA شما پیشرفت می کند. از آن جا که محیط زیست در شرایط رحم اثر دارد حتی اثر انگشتان دوقولاها هم اندکی متفاوت است.

ثبت و ذخیره سازی:

فرض کنید شما مدیر یک بانک مهم کشوری یا رئیس یک شرکت امنیتی هستید و می خواهید یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را جایی در شرکت که کارمندان هرروز از آن جا می گذرند نصب کنید اما به نطر شما این دستگاه چگونه کار می کند؟ در این گونه سیستم ها دو مرحله جداگانه وجود دارد.ابتدا شما باید اثر انگشتان خود را در دستگاه حضور غیاب ثبت کنید(طبق آموزش هایی که افراد به شما می دهند)در هنگام ثبت اطلاعات اثر انگشت هر فرد اسکن می شود سپس تجزیه و تحلیل می شود و سپس در یک فرم کد شده در یک پایگاه داده امن ذخیره می شود. به طور معمول کمتر از نیم ثانیه این ثبت اثر انگشتان به طول می انجامد و در ادامه این مرحله دوم است که به صورت تایید از اطلاعات عمل می کند و هرکس که مایل به استفاده از دستگاه است باید ابتدا اثر انگشتان خود را ثبت کند.

چگونه اسکنر اثر انگشت کار می کند؟

هنگامی که اثر انگشت برای کنترل دسترسی به ساختمان ها و سیستم های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد، باید روش های پیچیده تر مورد استفاده قرار گیرد: یک کامپیوتر باید سطح انگشت خود را به سرعت اسکن کند و سپس نمایش اسکن شده را به کد تبدیل می کند. یک اسکنر اپتیک با درخشش نور روشن بر روی اثر انگشت مانند یک عکس دیجیتال عمل می کند.



:: برچسب ها : دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی , دستگاه حضور و غیاب , اسکن اثر انگشت ,
ن : پارس تردد
ت : چهارشنبه 22 شهريور 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)